Savoir vivre - Dobre maniery
   

 Strona główna   |   Dodaj stronę do ulubionych   |   Kontakt t i współpraca .

     
   

 
   
   

Savoir vivre - ślub i wesele

Dobre maniery na ślubie i weselu czyli tam gdzie nasze zachowanie szczególnie jest ważne.

Nawet najskromniejsze wesele powinno pozostać dla wszystkich uczestników radosnym i niezapomnianym wspomnieniem. Przeważanie urządzamy je tylko raz w życiu, starajmy się więc, aby było piękne.
Ślub odbywa się w obecności dwóch świadków. Zwykle po tej ceremonii młoda para albo jedzie do fotografa, albo wraz ze świadkami idzie na wspólne uroczyste przyjęcie lub od razu na wesele.

Prezenty przesyłamy lub składamy w przeddzień ślubu albo przynosimy ze sobą na wesele. Z praktycznych względów dobrze jest, gdy się bliscy i przyjaciele porozumieją w sprawie upominków. Bywa bowiem, że młodzi stają się posiadaczami np. pięciu kompletów śniadaniowych.

Pierwszy toast wznosi zazwyczaj świadek za zdrowie pary młodej, przeważnie czerwonym winem lub szampanem. W tym uroczystym dniu wielu gości weselnych może sobie pozwolić na rozwijanie swoich zdolności krasomówczych. Radzimy jednak nie męczyć ani młodej pary, ani zebranych zbyt długimi przemówieniami.

Do pierwszego tańca w czasie wesele pan młody prosi pannę młodą, następnie zaprasza teściową, potem matkę, szwagierkę, siostrę, wreszcie pozostałe damy. Jego żona tańczy z teściem, ojcem, szwagrem, bratem, itp.
 

 
   
 

Savoir vivre porady - co to jest dobre wychowanie, dobre maniery i poprawne zachowanie?
Poradnik online zawierający zasady savoir vivre czyli etykieta dla każdego na co dzień i każdą okazję.